Wycena nieruchomości – pułapki

Wycena nieruchomości – pułapki w wyobrażeniach o wartości 

Wycena nieruchomości nie zawsze jest oczywista. Wiele osób twierdzi, że zna wartość swoich nieruchomości.  Wie, że jego działka jest warta tyle i tyle, ponieważ sąsiad sprzedał za  x zł. Niekoniecznie cena sprzedaży działki sąsiada musi być wyznacznikiem wartości Twojej nieruchomości. Rzeczoznawca zna lepiej rynek, na którym działa. Ma całościowy i szeroki ogląd na  dany segment lokalnego rynku. Szersze pole widzenia rzeczoznawcy pozwala określić realną wartości nieruchomości.

Wartość nieruchomości – ceny nieruchomości rosną czy spadają?

Jedni w raportach  donoszą, że ceny nieruchomości rosną.  Gdy  tematem jest wycena nieruchomości, inni  idą jeszcze dalej. Mienią się ekspertami  i donoszą, że rosną w zatrważającym tempie.  Czy  jest tak z Twoją nieruchomością?  Odpowiedź brzmi : niekoniecznie. Ty decydujesz czy Twoje wyobrażenie o nieruchomości ma być oparte na raportach. Nie wiesz, czy artykuły w internecie są pisane przez osoby o dostatecznym stopniu rozeznania w lokalnym rynku. Czy artykuły o wzrostach lub spadkach wartości nieruchomości są sponsorowanymi. Jesteś pewien, ze przedstawiają one sytuację panująca na rynku rzetelnie? Najpewniejsze  i najbezpieczniejsze  rozwiązanie to  wycena nieruchomości przez rzeczoznawcę. Szacowanie nieruchomości przez rzeczoznawcę stanowi rozwiązanie  najbardziej pewne. Jest to wiarygodna i bezstronna wycena nieruchomości.

Aktualną wartość nieruchomości  jest  w stanie stwierdzić Rzeczoznawca w opinii o wartości. Wycena nieruchomości to jego codzienna praca. Zbada on właściwy rodzajowo rynek lokalny. W konsekwencji to on może najcelniej ustalić kryteria podobieństwa nieruchomości. Odda Ci operat, w którym ustali najbardziej prawdopodobną cenę.

 

Uważasz, że Twoja nieruchomość jest droższa od innych ponieważ …

Uważasz, że  skoro  Twój dom  położony jest w prestiżowej dzielnicy to jego wartość wynosi tyle i tyle? Sądzisz, że  skoro blisko znajduje się zieleń, tereny widokowe i widokowe otoczenie, to jej wartość jest wysoka? Możesz się mylić, ponieważ Twoje pole widzenia jest wąskie. Okolica od  ponad 10 lat nie  musi być dziś już postrzegana jak niegdyś, gdyż w nieruchomościach kilka lat to jak prehistoria.  Dzielnice, które  pamiętasz jako mniej atrakcyjne, w których nikt nie chciał mieszkać, wskutek zmiany koniunktury  mogą dzisiaj mieć inną opinię. Może zmieniło się otoczenie i powstała infrastruktura, która zmieniła charakter dzielnicy. Z drugiej strony może się okazać wręcz przeciwnie. Wskutek modernizacji ceny w danej dzielnicy nawet nie drgnęły.   Stworzenie różnych udogodnień nie wpłynęło wcale na opinię o dzielnicy. Solidnie sporządzona wycena nieruchomości może rozwiać takie wątpliwości.

Wartość nieruchomości – Twoja nieruchomość jest według Ciebie warta …

No właśnie, Twoja nieruchomość jest warta według Ciebie tyle i tyle. Gdy rzeczoznawca poda Ci wartość rynkową oburzasz się, ponieważ włożyłeś w nią x zł, ponieważ   nieruchomość leży blisko lasu…

 Przeświadczenia o wyjątkowości własnej nieruchomości  występują często.  Tzw. emocjonalny stosunek  do własnej nieruchomości to stały, motyw , który ciągle się przewija. Bywa, że osobom o takim nastawieniu bardzo trudno jest sprzedać nieruchomość. Może  niepotrzebnie wydłużać się  czas ekspozycji nieruchomości na rynku, wskutek czego ty tracisz czas. Wycena nieruchomości w postaci operatu szacunkowego   może pozwolić Ci uniknąć rozczarowań oraz zaoszczędzić czas. Na tej stronie https://goodvaluer.pl/wycena-dzialki/  znajdziesz więcej na temat jakim jest wycena nieruchomości.